תל אביב – שד' רוטשילד

נגישות נכים נגישות נכים
אזור מרכז אזור מרכז
משך מסלול 3 שעות משך מסלול 3 שעות
תרבות תרבות
משפחות משפחות

ביציאה מתחנת הרכבת עוברים לצדו השני של הכביש דרך מעבר הולכי הרגל. עולים על קו  104/ 204/ 16 ויורדים בתחנת אלנבי/ שדרות רוטשילד. מהתחנה פונים צפונה על רחוב אלנבי ולאחר מכן שמאלה בשדרות רוטשילד, עד ההגעה לקיוסק במפגש עם רחוב הרצל.

תחנת רכבת תל אביב ההגנה
הקיוסק הראשון

במפגש הרחובות רוטשילד/הרצל הוקם ב-1910 קיוסק קטן, הראשון מסוגו בעיר העברית החדשה. הקיוסק היה נקודת הבילוי המועדפת על תושבי האזור, שם יכלו לשתות 'גזוז' קר חמוץ-מתוק או 'מיץ צוף' ולהתרשם מהפלא החדש שהוקם בסמוך לו- פנס הרחוב הראשון. שנים לאחר שנהרס, שוחזר הקיוסק על-פי העתק מדויק של המבנה המקורי, כפי שהופיע באיורים ובתמונות מהתקופה ההיא. הקיוסק משמש כיום כבית קפה פעיל.

כתובת: שדרות רוטשילד 8, תל אביב.

הוראות הגעה לאתר הבא: הולכים במעלה שדרות רוטשילד. הבניינים ההיסטוריים נמצאים לאורך השדרה.

אדריכלות מקומית

לאורך שדרות רוטשילד נמצאים מבנים רבים מראשית ימיה של תל אביב, המאופיינים בסגנונות אדריכליים מגוונים, החל מהסגנון האקלקטי המשלב אדריכלות מערבית, אר-דקו ומוטיבים קלאסיים ומהמזרח הרחוק, ועד לבאוהאוס המאופיין בא-סמטריה, פונקציונאליות ופשטות. אזור זה מכונה "העיר הלבנה" ובשל הערך האדריכלי והתרבותי של מבנים אלו, הוא הוכרז כאתר מורשת עולמי על-ידי ארגון אונסק"ו.

הוראות הגעה לאתר הבא: הולכים במעלה שדרות רוטשילד עד לסופן, במפגש עם רחוב מרמורק ורחוב תרס"ט. הספרייה נמצאת במדשאה שבמרכז השדרה.

ספרייה ניידת

ספרייה ניידת הכוללת למעלה מ-300 ספרי פרוזה, שירה, ילדים ונוער בעברית ובארבע שפות נוספות. את הספרים ניתן להשאיל ללא תשלום לקריאה באזור הספרייה בלבד. מי שמעוניין יכול גם לתרום ספרים לשימוש הציבור. במועדים שונים מתקיימת במקום פעילות "שעת סיפור". הספרייה פעילה בחודשי הקיץ בלבד.
מיקום הספריות הניידות משתנה מעת לעת.

כתובת: שדרות רוטשילד,פינת רחוב מרמורק, תל אביב.

הוראות הגעה לאתר הבא: משדרות רוטשילד עוברים את הכביש לצדו השני למתחם 'הבימה'.

מתחם התרבות 'הבימה'

אחד ממתחמי התרבות המזוהים ביותר בתל אביב ובארץ, המכיל כמה ממוסדות התרבות החשובים במדינה, בהם היכל התרבות ותיאטרון 'הבימה'. במסגרת חידוש המתחם ובניית בית הבימה החדש, נבנתה בלב הכיכר רחבה משוקעת הכוללת גינה מוקפת דרגשי עץ משולבים ברמקולים, המשמיעים מוזיקה קלאסית ועץ שקמה בודד על גבעונת, לזכר עצי השקמים של העיר. במקום גינה ציבורית נוספת הכוללת בריכות ומזרקות קטנות. מסביב למתחם יש בתי קפה ומסעדות.

כתובת : כיכר הבימה, תל אביב.

מכיכר הבימה הולכים לשדרות רוטשילד, לתחנת האוטובוס רוטשילד/ החשמונאים ועולים על קו 70 / 142 לכיוון עתידים. יורדים בתחנת האוטובוס רכבת מרכז/על פרשת דרכים, חוצים את הכביש לעברו השני וממשיכים ישר אל תחנת הרכבת הנמצאת בסמוך.

תחנת רכבת תל אביב סבידור מרכז
שתפו באמצעות: