תל אביב – גלריות בפלורנטין

קולינרי קולינרי
תרבות תרבות
משך המסלול 5 שעות משך המסלול 5 שעות
איזור מרכז איזור מרכז

יוצאים מתחנת הרכבת ועוברים לצדו השני של הכביש דרך מעבר הולכי הרגל. נוסעים בקו 16/104/204 לכיוון הכרמלית עד לתחנת לוינסקי/העלייה. בצומת המרומזר פונים שמאלה לרחוב העלייה ולאחר מכן שמאלה לרחוב ידידיה פרנקל. בית הקפה נמצא בצד ימין.

תחנת הרכבת ת"א ההגנה
ארוחת בוקר

בעלי גלריות, אמנים וחובבי אמנות רבים, פותחים את הבוקר בבית הקפה השכונתי "פטיט", המציע ארוחות בוקר עשירות ומגוונות.

כתובת : ידידיה פרנקל 70, ת"א

הוראות הגעה לאתר הבא: ביציאה מבית הקפה פונים ימינה וממשיכים ישר על רחוב ידידיה פרנקל. פונים שמאלה לרחוב צ'לנוב ושוב שמאלה לרחוב וולפסון. מוזאון פרסלר נמצא בצד שמאל.

לאתר בית הקפה
מוזיאון פרטי פרסלר

מוזיאון פרטי המציג את אחד האוספים הגדולים בישראל של אמנות יהודית מראשית המאה ה-20. מטרת המוזאון הינה לחשוף  את קהל שוחרי האמנות לאמנים שלא זכו להכרה ונדחקו לשולי התודעה האמנותית. המוזיאון מציג תערוכת קבע של אמן הבית,  משה טמיר, שעבודותיו הוצגו בחו"ל לצד אמנים כפיקאסו, וחלקן נרכשו לאוספים יוקרתיים כמו זה של מלכת אנגליה. במוזיאון מוצגות גם תערוכות מתחלפות.

כתובת : וולפסון 54, ת"א

הוראות הגעה לאתר הבא: ביציאה מהמוזאון פונים שמאלה וממשיכים ישר על רחוב וולפסון. פונים שמאלה ברחוב העלייה ועוברים לצדו השני של הכביש. פונים ימינה לרחוב פלורנטין וממשיכים ישר עד ההגעה ליעד. הגלידריה נמצאת בצד ימין.

לאתר המוזיאון
גלידריה אניטה

חובבי אומנות יכולים לשלב בין צפיה בתערוכה של אמנים תושבי השכונה לבין אומנות ייצור הגלידה. הגלידרייה בפלורנטין מוכרת גם טעמים לא שגרתיים כמו קמפרי אשכוליות, גויאבה, קרמשניט ועוד. לאורך השנים פותחו ברשת למעלה מ-300 טעמים שונים.

כתובת : פלורנטין 3, ת"א

הוראות הגעה לאתר הבא: ביציאה מהגלידריה פונים שמאלה לרחוב פלורנטין וימינה ברחוב חיים בן עטר. ברחוב רבנו חננאל פונים שמאלה וממשיכים עד רחוב הרצל. פונים שמאלה ועוברים לצדו השני של הכביש. הגלריה נמצאת מצד שמאל.

לאתר הגלידריה
גלריית קונטמפוררי ביי גולקונדה

הגלריה סגורה זמנית לרגל שיפוצים. 

בגלריה מוצגות יצירות אמנות עכשווית של אמנים ישראלים ובינלאומיים במגוון סגנונות (וידאו ארט, ציור, פיסול ואמנות חזותית). התערוכות בגלריה מתחלפות אחת לשלושה חודשים, אך ישנם אמנים המיוצגים על ידי הגלריה בהם דוד ניפו, בני אפרת, אביטל גבע ועוד המציגים בה לעיתים תכופות. במקום יש ספרייה הפתוחה לקהל ובה ספרים וכתבי עת העוסקים באמנות עכשווית.

כתובת: הרצל  117, תל אביב

הוראות הגעה לאתר הבא: ביציאה מגלריית קונטמפוררי פונים ימינה וממשיכים ללכת על רחוב הרצל. פונים ימינה לרחוב בר יוחאי. הגלריה נמצאת מצד שמאל.

לאתר הגלריה
גלריית עינגע לאמנות עכשווית

גלריית עינגע פועלת מתוך השאיפה לקשר בין אמנים לקהל הרחב, במטרה להטמיע את הרעיון שאמנות היא צורך ולא מותרות. כחלק מגישה זו אין דלפק קבלה בכניסה לגלריה, כך שמיד כשנכנסים נחשפים לאמנות המוצגת במקום, ללא חסמים. במסגרת "קיר אמן צעיר" מציגים בגלריה גם בוגרים טריים של לימודי אמנות. התערוכות בגלריה מתחלפות אחת לחודשיים.

כתובת : בר יוחאי 7, ת"א

לאתר הגלריה

ביציאה מהגלריה פונים שמאלה וממשיכים ללכת על רחוב בר יוחאי. פונים שמאלה לרחוב שוקן , חוצים את הצומת וממשיכים ישר ברחוב העלייה. פונים ימינה לרחוב לוינסקי ועולים על קו 16/104/204 בתחנת לוינסקי/ העלייה .יורדים בתחנת רכבת ההגנה הסמוכה לתחנה.

חזרה לתחנת הרכבת ת"א ההגנה
שתפו באמצעות: