חיפה- שד' התיירות

משפחות משפחות
תרבות תרבות
משך מסלול 4 שעות משך מסלול 4 שעות
אזור צפון אזור צפון

עקב השבתת הכרמלית: מתחנת הרכבת פונים ימינה לדרך העצמאות. בשד' בן גוריון פונים שמאלה וימינה בשד' המגינים.  מתחנת האוטובוס המגינים/בן גוריון נוסעים בקו 136 ויורדים בתחנת "הנשיא/איריס" הסמוכה למוזיאון.

תחנת רכבת חיפה מרכז השמונה
כרמלית

פעילות הכרמלית מושבתת באופן זמני. מומלץ להתעדכן באתר הכרמלית בנוגע למועד חידוש הפעילות.

הכרמלית היא הרכבת התת קרקעית הראשונה בישראל. היא מחברת בין רכס הכרמל למורדות ההר ועוברת דרך העיר התחתית, שכונת הדר ומרכז הכרמל. הכרמלית נחשבת לרכבת התחתית הקטנה בעולם, שכן יש בה רק קו נסיעה קצר אחד ו-6 תחנות.

כתובת: רח' נתנזון 1, חיפה.

אתר הכרמלית
מוזיאון טיקוטין לאמנות יפנית

מוזיאון יחיד מסוגו במזרח התיכון המוקדש לשימור והצגה של אמנות ותרבות יפנית והאסתטיקה הייחודית לה. במסגרת התערוכות, המתחלפות אחת לשלושה חודשים, מוצגים פרטי אומנות מסורתיים ומודרניים מאוסף המוזיאון. מומלץ לברר את מועדי התערוכות מראש.

כתובת: שדרות הנשיא 89, חיפה.

הוראות הגעה לאתר הבא: ביציאה מהמוזאון פונים מיד ימינה לשביל שיחי הבמבוק המוביל היישר לטיילת.   

אתר המוזאון
טיילת לואי

טיילת הממוקמת  על קו הרכס של הר הכרמל, המוקפת חורש ים תיכוני, משטחי דשא רחבים ופתוחים לצד פינות ישיבה מוצלות. בטיילת ניתן למצוא שולחנות פיקניק וגן משחקים גדול לילדים. מהטיילת, המכונה "המרפסת של המדינה", נשקף נוף פנורמי של מפרץ חיפה, הקריות, עכו, הרי הגליל וראש הנקרה.

כתובת: לאורך רחוב יפה נוף, חיפה.

הוראות הגעה לאתר הבא: ממרפסת התצפית שעל טיילת לואי ניתן לצפות במפלס העליון של הגנים הבהאים. נקודת התחלת הסיור בגנים הפנימיים (בתיאום מראש או בשעות הקבועות) היא בשער ברחוב יפה נוף 45, כ-50 מטרים משמאל לשער הכניסה למפלס העליון.

אתר הטיילת
הגנים הבהאים

הגנים הינם אתר עלייה לרגל מרכזי בדת הבהאית, הדת הצעירה ביותר בעולם, וזהו האתר השני בקדושתו למאמיניה וכן אתר מורשת עולמי מוכרז של אונסק"ו. הגנים משתרעים מפסגת הכרמל ועד לקו החוף ובלבם ניצב מקדש הבאב, מקום מנוחתו של הנביא-המבשר. מאחורי יופיים המרהיב של הגנים עומד ביטוי ויישום של ערכי-יסוד בדת הבהאית, בהם: הרמוניה, אוניברסליות, פשטות, צניעות והאהבה ליופיו של הטבע. בתיאום מראש ניתן להצטרף לסיור מודרך בגנים. הכניסה בלבוש צנוע בלבד.

כתובת : יפה נוף 61, הגנים הבהאים, חיפה.

 

אתר הגנים

 

מהכניסה הראשית לגנים (שד' הציונות 80) הולכים לתחנת האוטובוס הסמוכה גן הבהאים/ הציונות ועולים על קו  136 לכיוון רכבת בת גלים. יורדים בתחנת בת גלים, הסמוכה לתחנת הרכבת.

תחנת רכבת חיפה בת גלים
שתפו באמצעות: