חיפה- עיר תחתית

קולינרי קולינרי
משך מסלול 4 שעות משך מסלול 4 שעות
אזור צפון אזור צפון
נגישות לנכים נגישות לנכים

מתחנת הרכבת עוברים לצידה השני של דרך העצמאות ופונים שמאלה. ברחוב שער פלמר פונים שמאלה ולאחר מכן ימינה ברחוב הנמל, עד ההגעה למבשלת הבירה.

תחנת רכבת חיפה מרכז השמונה
פאב- מבשלה "ליבירה"

פאב הבית של מבשלת בוטיק חיפאית, המייצרת מגוון סוגי בירה טרייה ולא מסוננת. במקום, המעוצב כמרתף בירה ישראלי, מוגשות מגוון בירות המגיעות היישר מהמבשלה, בהן בירת חיטה בסגנון גרמני-בווארי ופורטר-אייל בריטי כהה, לצד בירות עונתיות מתחלפות.

כתובת: הנמל 26, חיפה.

הוראות הגעה לאתר הבא: ביציאה מהמבשלה פונים שמאלה על רחוב הנמל ולאחר מכן שמאלה ברחוב שער פלמר וממשיכים ישר עד ההגעה לפאב.

אתר המבשלה
פאב "העוגן"

מוסד שתיה ותיק ומוכר בחיפה, הפועל ברצף משנת 1942 ובעיצובו הייחודי בולט מוטיב הימאות. על קירות הפאב ניתן למצוא עשרות פריטים מיוחדים הקשורים לעולם יורדי הים, בהם מפרשים, הגאים, מנורות וחבלים לצד מאות תמונות וכתבות שנאספו לאורך השנים. במקום מוצע תפריט אוכל ואלכוהול מגוון.

כתובת: רחוב שער פלמר 3, חיפה.

הוראות הגעה לאתר הבא: ביציאה מהפאב פונים ימינה. המסעדה נמצאת בהמשך רחוב פלמר, מצד ימין.

אתר הפאב
ביסטרו וניה

ביסטרו המציע תפריט חיפאי המבוסס על תוצרת מקומית טרייה ובו מנות המתכתבות עם מנות חיפאיות 'מסורתיות', החל מהמטבח הערבי של ואדי ניסנאס ועד למטבח הרומני של הפאבים הוותיקים. בעלי גלריות, אמנים וחובבי אמנות רבים פוקדים את הביסטרו, אשר מציג על קירותיו רישומים, גלויות וציורים של אמנים מקומיים.

כתובת: רח’ שער פלמר 1,  חיפה

הוראות הגעה לאתר הבא: הגלריה נמצאת ממול לביסטרו, בצדו השני של הרחוב.

אתר הביסטרו
גלריית אמנות "שער 3"

גלריה מסחרית המתמקדת בהצגה ומכירה של אמנות ישראלית עכשווית 'חיפאית'. במקום מוצגות יצירות פיסול, ציור, רישום, הדפס ועוד של עשרות אמנים הקשורים, כל אחד בדרכו, לעיר. המבקרים יכולים ליהנות מסיור מודרך במחסן הגלריה ולהתרשם מיצירות נוספות של האמנים המוצגים וכן להשתתף במפגשי אמן, שיחות גלריה ואירועי תרבות אחרים המתקיימים במקום מעת לעת. מומלץ לבדוק את ימי ושעות הפתיחה טרם ההגעה למקום.

כתובת : רחוב שער פלמר 2 , חיפה.   

הוראות הגעה לאתר הבא: ביציאה מהגלריה פונים ימינה על רחוב פלמר. חוצים את דרך העצמאות לצידה השני וממשיכים ישר ברחוב כיאט. ברחוב נתנזון פונים שמאלה, עד ההגעה ליעד. הפאב נמצא מצד ימין.

אתר הגלריה
"מעיין הבירה"

מוסד קולינרי ותיק ואהוד בעיר חיפה, המציע 'מאכלי סבתא' מזרח אירופאים, בדגש על המטבח הרומני והאשכנזי, בהכנה מסורתית ואותנטית. ב"מעיין הבירה" מוגש מגוון רחב של אלכוהול הכולל 22 סוגי בירה מהחבית ובערבי יום חמישי מתקיים מופע מוזיקלי עם להקת נגני הבית.

כתובת : רחוב  נתנזון 4, חיפה.

אתר הפאב

ביציאה מהמסעדה פונים בצומת ימינה לרחוב כיאט ולאחר מכן שמאלה לדרך העצמאות עד ההגעה לתחנת הרכבת.

תחנת רכבת חיפה מרכז השמונה
שתפו באמצעות: