באר שבע – פארק קרסו למדע

משפחות משפחות
משך המסלול 4 שעות משך המסלול 4 שעות
איזור דרום איזור דרום
נגישות לנכים נגישות לנכים

הולכים לתחנה המרכזית הסמוכה לתחנת הרכבת. מהרציפים החיצוניים נוסעים בקו 13 עד לתחנת האוטובוס העצמאות/ פיקוד דרום הסמוכה לכניסה לפארק המדע.

תחנת ב"ש מרכז
פארק קרסו למדע

פארק אינטראקטיבי למדע וטכנולוגיה, המוקדש לפיתוח סקרנות וידע לגבי תופעות וטכנולוגיות שהן חלק בלתי נפרד מחיי היומיום. המתקנים והתערוכות בפארק מספקים למבקרים חוויה לימודית של עקרונות מדעיים וטכנולוגיים דרך משחק. אפשר להעביר בפארק יום חוויתי המתאים לכל המשפחה. יש לרכוש כרטיסים בכניסה לפארק.

כתובת:  רחוב העצמאות  79, באר- שבע

הוראות הגעה לאתר הבא: כדי להגיע לתערוכה הראשונה יש לפנות ימינה לאחר קופת הכרטיסים אל עבר המבנה התת קרקעי. בכניסה למתחם זה פונים שמאלה לתערוכת האלקטרוניקה.

לאתר המוזיאון
תערוכת "עולמו של צ'יפ"

"עולמו של צ'יפ" היא תערוכה העוסקת בעולם המיקרו-אלקטרוניקה, בו נכללים מכשירים כמו מצלמות ופלאפונים בהם אנחנו משתמשים בכל יום. במסגרת התערוכה ניתן ללמוד על ההתקדמות הטכנולוגית בתחום, להכיר מושגי יסוד כמו "שפה בינארית" ואפילו לראות מהו תהליך הייצור של שבב אלקטרוני. בתערוכה הילדים נהנים מאינטראקציה עם המוצגים ונחשפים לגלגולים טכנולוגיים של מוצרים כמו העיתון שהפך לטאבלט והסלולארי שהוא קרוב רחוק של טלפון החוגה.

הוראות הגעה לאתר הבא: הכניסה לתערוכת הגנת הצומח נמצאת מול תערוכת "עולמו של צ'יפ".

תערוכת "הגנת הצומח"

תערוכת "הגנת הצומח" מתמקדת בתרומת המדע והטכנולוגיה לתחום החקלאות וייצור המזון. כחלק מהתערוכה יכולים הילדים לטפח שדה וירטואלי ולהתנסות בשלבים השונים בייצור גידולים חקלאיים, החל משלב השתילה, הדישון ועד לקציר.

הוראות הגעה לאתר הבא: על מנת להגיע לתערוכה, יש לרדת במעלית/ מדרגות לקומה 2-. הכניסה לתערוכה תהיה לפניכם.

תערוכת "מכניקה ומנגנונים"

תערוכת "מכניקה ומנגנונים" עוסקת בשכלולים ופיתוחים שחלו במכונות לאורך השנים, בעקרונות ההפעלה שלהם, במושגי יסוד בתחום המכניקה ובהמצאות בתחום ששינו את חיינו למה שאנחנו מכירים כיום. הילדים יכולים להתנסות בהפעלת זרוע של רובוט לבניית מגדל קוביות, הרמת משקלים כבדים באמצעות מנוף ומיצגים רבים אחרים.

הוראות הגעה לאתר הבא: ביציאה מהתערוכה פונים שמאלה לכניסה לתערוכת "אנרגיה".

תערוכת "אנרגיה"

תערוכת "אנרגיה" חושפת בפני המבקרים את הדרכים בהן אנרגיה באה לידי ביטוי בחיי היום-יום, כיצד מפיקים אנרגיה ומה הם השימושים שלה. התערוכה סוקרת מושגי יסוד ותגליות משמעותיות בתחום,  כך שהמבקרים לומדים מהי אנרגיה, כיצד ניתן להמיר ולייצר אותה והם אפילו יכולים להתנסות בכך בעצמם.

הוראות הגעה לאתר הבא: הכניסה לתערוכה הבאה נמצאת מול תערוכת "אנרגיה".

תערוכת "תקשורת"

תערוכת "תקשורת" חושפת את המבקרים לאופן שבו פועלים המכשירים והאמצעים שרובנו משתמשים בהם כל יום על מנת לתקשר עם אנשים אחרים כמו טלפון נייד, טלוויזיה ואינטרנט. דרך משחק, יכולים הילדים ללמוד איך עובר דואר אלקטרוני ממחשב למחשב, מה המשמעות של 'קליטה מלאה' בטלפון הנייד ואיך שולטים מהקרקע על מטוס זעיר ללא טייס. התערוכה נמצאת ממול לתערוכת "אנרגיה".

הוראות הגעה לאתר הבא: שדרת הנובל נמצאת בדרך לתערוכת צופן החיים. ביציאה מהתערוכה פונים שמאלה למעבר לתערוכה הבאה.

שדרת הנובל

שדרת הנובל, המחברת בין שני אולמות התערוכה במפלס 2-, מציגה דיוקנאות של כל זוכי פרס נובל הישראלים והיהודים, שתגליותיהם תרמו משמעותית לקידום הידע והחברה האנושית בעולם. ניתן לראות כאן דיוקנאות של אלברט איינשטיין, עדה יונת, יצחק רבין ועוד. לצד כל דיוקן מפורטות הנסיבות אשר הובילו לזכייה בפרס. המבקרים, דור העתיד של הזוכים בפרס, יכולים להצטלם בעצמם, להוסיף את תמונתם להיכל תהילה זה וגם לקבל מזכרת הנשלחת בדואר אלקטרוני.

הוראות הגעה לאתר הבא: תערוכת "צופן החיים" נמצאת מימין ליציאה משדרת הנובל.

תערוכת "צופן החיים"

תערוכת "צופן החיים" עוסקת בתחום של גנטיקה וביולוגיה מולקולרית. כאן ניתן ללמוד על התהליך האבולוציוני, מתא בודד ליצור חי מורכב, מה הוא  מבנה התא החי ועל המנגנונים שמסייעים לו לשרוד ולהתמודד עם הסביבה. דרך מיצגים משחקיים ווירטואלים, מבקרים יכולים להפוך בעצמם ל"מדענים במעבדה" ולהתנסות בתהליך בדיקת דגימות דם ובבידוד תא חי.

הוראות הגעה לאתר הבא: התערוכות הבאות נמצאות מול היציאה מהתערוכה הנוכחית.

תערוכות "אור וראיה" ו"קול ושמע"

תערוכות "אור וראייה" ו"קול ושמע" עוסקות ב-2 מהחושים המרכזיים של האדם. בתערוכות ניתן ללמוד על המבנה האנטומי של העין והאוזן, כיצד המוח קולט אותות של אור וקול ומה הן היכולות והמגבלות של שני חושים אלו. בתערוכה מוצגים פיתוחים ומכשירים טכנולוגיים עכשוויים המסייעים לשפר את יכולות חושים אלה.

הוראות הגעה לאתר הבא: עולים במעלית/ מדרגות אשר בקצה אולם התערוכה, לקומה השנייה של המבנה הטורקי.

תערוכת "גרעין המדע"

תערוכת  "גרעין המדע" חושפת את המבקרים למדע הגרעין והאטום. המייצגים המשחקיים והוירטואלים בתערוכה חושפים בפני המבקרים כיצד נראית ליבת כור גרעיני, מהי קרינה, כיצד משתמשים בגרעין לייצור חשמל, צילומי רנטגן וסריקה. הביקור בתערוכה מתאים לגילאי 10 ומעלה.

הוראות הגעה לאתר הבא: כדי להגיע לאתר הבא יורדים במעלית/מדרגות לקומה הראשונה של המבנה הטורקי.

אתייהטק

מתחם אתייהטק הוא מתחם חוויתי המיועד לגיל הרך. שלל המשחקים התחושתיים, התנועתיים והאינטראקטיבים במקום חושפים את המבקרים לעקרונות מדעיים וטכנולוגיים. ניתן ליהנות במקום מ'לונה-פארק' מדעי הכולל חדר אשליות אופטיות, בריכת כדורים משודרגת ומשחקים נוספים המופעלים בטכנולוגיית זיהוי תנועה תלת-מימדי.

הוראות הגעה לאתר הבא: הולכים לעבר עמדת הכניסה לפארק ומשם ממשיכים ישר לגן המדעי.

גן ובריכה מדעיים

מתחם הגן המדעי כולל 12 מיצגי פיסול ענקיים ואינטראקטיבים הפזורים בין מדשאות הפארק. המיצגים מוקדשים לנושאים מדעיים שונים בהם קול ואקוסטיקה, עקרון המנוף, חוקי תנועה וכוח צנטרופוגלי, הנעה רקטית ועוד. המבקרים יכולים להתנסות באותם עקרונות מדעיים על ידי ניגון על סלעים, הרמת אנשים באמצעות מנוף, הנעת שבשבות באמצעות פידול, יצירת זרמי מים סילוניים ועוד. לנוחות המבקרים הותקנו יריעות צל בכל המיצגים.

מהכניסה לפארק קרסו למדע פונים ימינה והולכים על רחוב העצמאות לתחנת האוטובוס העצמאות/הרצל. נוסעים בקו 24 / 12 עד לתחנה המרכזית והולכים ברגל אל תחנת הרכבת הנמצאת בסמוך לה.

חזרה לתחנת הרכבת ב"ש מרכז
שתפו באמצעות: