עכו קולינרי

משפחות משפחות
קולינרי קולינרי
משך מסלול 4 שעות משך מסלול 4 שעות
אזור צפון אזור צפון

מתחנת הרכבת פונים שמאלה לרחוב דוד רמז ובכיכר עוברים לצדו השני של הרחוב. מתחנת האוטובוס דוד רמז/הרצל נוסעים בקו 13 /343 לכיוון העיר העתיקה ושם יורדים. חוצים את מגרש החניה אל עבר רחוב וויצמן ופונים שמאלה. ממשיכים עם הרחוב המתעקל, ההופך בהמשכו לרחוב סאלח א-דין. פונים ימינה ומגיעים אל החאן.

תחנת רכבת עכו
ח'אן הסוחרים

ח'אן א-שוו'רדה ("חאן הסוחרים") הוקם במאה ה-18 ושימש ללינה ואירוח של הסוחרים השונים שבאו לעשות עסקים בעיר. במתחם  נמצא קפה ליאלי אל-סולטן ("לילות הסולטן"), מוסד עכואי ותיק בו מתכנסים כל שועי העיר לבילוי חברתי או למשחק שש-בש סוער. במקום  ניתן ליהנות מקפה ערבי איכותי, תה, מיצים טבעיים ונשנושים, תוך כדי האזנה למוזיקה ערבית קלאסית.

כתובת: ח'אן אל-שווארדה, עכו העתיקה.

הוראות הגעה לאתר הבא: מבית הקפה פונים ימינה לרחוב סאלח-א-דין, בו פונים שמאלה עד למפגש הרחובות ויצמן-אל ג'אזר-סאלח א-דין. פונים שמאלה לרחוב אל ג'אזר עד ההגעה למסגד.       

מסגד אל-ג'אזר

המסגד החשוב והמפואר מבין מסגדי עכו והשני בגודלו מבין המסגדים בארץ. יופיו של המסגד והאווירה השלווה שבו מנוגדים לשליט הטורקי שבנה אותו במאה ה-18 והעניק לו את שמו- אל-ג'אזר, "הקצב" בערבית, אשר זכה למוניטין כשליט אכזרי ואלים. המסגד הוא בית תפילה פעיל והכניסה היא בלבוש צנוע בלבד.

כתובת: רחוב אל-ג'זאר, עכו העתיקה.

הוראות הגעה לאתר הבא: ביציאה ממתחם המסגד פונים שמאלה על רחוב אל-ג'אזר, המתעקל בהמשכו שמאלה. יורדים במדרגות ופונים שמאלה לכניסה לבזאר הטורקי.

אתר עכו העתיקה
הבזאר הטורקי

מבנה שוק עירוני מקומי אשר נבנה בתקופת השלטון העות'מני ועבר חידוש ושדרוג למתחם קולינרי של מסעדות שף מובחרות, תוך שמירה על מאפייני הבניה הייחודית. המסעדות במקום מציעות מגוון מאכלים המבוססים על שפע חומרי הגלם המקומיים והטריים וממשיכות מסורת של מטבח עכואי מעניין, עשיר וקוסמופוליטי, המאפיין את העיר מזה אלפי שנים.

כתובת: הבזאר הטורקי, עכו העתיקה.

הוראות הגעה לאתר הבא: ממשיכים עד קצה הבזאר ופונים ימינה אל הסמטה המובילה אל השוק.

אתר הבזאר הטורקי
שוק עכו העממי

רחוב השוק, המשתרע מצפון לדרום, שימש בתקופה הצלבנית כנתיב הראשי בעיר והיום הוא אחת הפינות הצבעוניות והכי טעימות בה. יש כאן מגוון רחב של דוכני מזון, ממתקים, דגים, תבלינים ועוד. ניתן לעצור ולטעום מהמאכלים הנמכרים בדוכנים השונים, ואם אתם לא פוחדים להתמקח, תוכלו גם לרכוש כאן כמה מציאות.

כתובת: השוק העממי, עכו העתיקה.

יוצאים מהשוק דרך הכניסה הצפונית (רחוב ויצמן) ופונים ימינה, דרך מגרש החנייה, אל תחנת האוטובוס העיר העתיקה. נוסעים בקו 3 / 13 ויורדים בתחנת האוטובוס תחנת רכבת/דוד רמז, הסמוכה לתחנה.

תחנת רכבת עכו
שתפו באמצעות: